В МЗС пояснили вихід України з Оттавської конвенції

Читать на русском
ArmyInform

У 2005 році Україна ратифікувала Оттавську конвенцію та з того часу сумлінно виконувала її положення, однак через збройну агресію рф країна опинилася у несправедливій ситуації.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ України у Telegram.

Використання протипіхотних мін: у яких країнах найбільше жертвУкраїна на четвертому місці у світі за кількістю жертв протипіхотних мін – у 2023 році загинули чи постраждали 580 людей.

Міністерство закордонних справ пояснило, що через Конвенцію про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва протипіхотних мін, відому під назвою «Оттавська конвенція», Україна опинилась у несправедливій ситуації.

Відомство наголошує, що росія не будучи державою-учасницею Оттавської конвенції, розв’язала проти України збройну агресію та з 2014 року широко використовує протипіхотні міни як метод ведення війни.

«З 2022 року, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію нашої держави, масове використання нею таких засобів створило асиметричну перевагу для агресора Наголошуємо, що на час підписання та ратифікації нашою державою Оттавської конвенції такі обставини були відсутні та не могли бути передбачені. Таким чином, Україна опинилася в нерівній і несправедливій ситуації, яка обмежує її право на самооборону згідно зі статтею 51 Статуту ООН», – йдеться у повідомленні.

Відомо, що російська агресія проти України змусила Латвію, Литву, Естонію, Польщу та Фінляндію переглянути свою позицію та ухвалити спільне політичне рішення щодо виходу з Оттавської конвенції.

«Відтак, враховуючи безумовний пріоритет оборони нашої держави від жорсткої російської агресії, нашої землі від окупації, а людей – від жахливих російських звірств, Україна ухвалила непросте, але необхідне політичне рішення про припинення виконання нерелевантних зобов’язань за Оттавською конвенцією», – додали в МЗС.

Нагадаємо, 29 червня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про вихід України з Оттавської конвенції - міжнародного договору, що забороняє застосування, накопичення та виробництво протипіхотних мін.

Нещодавно Сейм Польщі також ухвалив закон про вихід країни з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
OSZAR »