День екологічного боргу у 2025 році припадає на 24 липня – тобто вже до цієї дати людство використає усі відновлювані ресурси, які планета здатна відтворити за рік. Далі – «життя в кредит»: використання запасів і нарощення екологічного боргу. Це – найгірша ситуація за всю історію досліджень. Аналітики «Слово і діло», на основі даних Global Footprint Network, дослідили ситуацію по країнах світу.
Показник розраховується шляхом порівняння екологічного сліду (обсягу ресурсів, які споживає країна або людство загалом) з біоємністю планети — здатністю екосистем відновлюватися. Чим раніше в році настає цей день, тим більшим є дисбаланс.
Найбільш нераціональне споживання – у Катарі, Люксембурзі та Сінгапурі: там День екологічного боргу настав ще в лютому. У США – 13 березня. У росії – 6 квітня. Китай – 23 травня.
ЄС в середньому демонструє високий рівень споживання, день боргу настав 29 квітня. У Франції 19 квітня, Німеччина та Польща 3 травня, Італія 6 травня, Іспанія 23 травня. Україна та низка інших країн не потрапили до дослідження. Водночас у країнах Африки день екологічного боргу або взагалі не настає, або припадає на останні місяці року.
Антилідерами залишаються економіки, де високий рівень споживання ресурсів не компенсується жодною політикою сталого розвитку. Загалом по планеті ситуація продовжує погіршуватися – день екологічного боргу поступово зміщується на більш ранні дати.
Нагадаємо, за даними дослiджень, за останні 10 років стихійні лиха, спричинені зміною клімату, завдали збитків світовій економіці у розмірі 2 трлн доларів США.
А з інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися яких збитків завдає довкіллю російсько-українська війна.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»