У суботу, 28 червня, в сербській столиці Белграді відбулися масовані протести з вимогою дострокових виборів і припинення правління президента Александара Вучича.
Про це повідомляють Sky News і ВВС.
Як зазначається, близько 140 000 протестувальників зібралися у Белграді, що стало найбільшою акцією за останні місяці. Натовп заповнив центральну площу столиці і кілька вулиць навколо неї, вимогаючи проведення виборів. Організатори звернулися до натовпу із заявою, в якій закликали людей «взяти свободу у свої руки».
При цьому, столична влада розгорнула спецназ навколо урядових будівель, парламенту та прилеглого Піонірського парку, де сотні прихильників Вучича з усієї країни вже кілька місяців живуть у наметовому містечку.
Наприкінці протестів сутички між правоохоронцями та групами протестувальників тривали кілька годин, а спецназ застосував сльозогінний газ і світлошумові гранати для розгону натовпу.
Внаслідок сутичок поліція затримала кілька десятків протестувальників, а шестеро офіцерів зазнали поранень.
Вучич звинуватив протестувальників, які закликали до виборів, у тому, що вони є учасниками іноземної змови, яка намагається узурпувати його країну. Водночас, опоненти Вучича звинувачують його та його союзників у зв'язках з організованою злочинністю, корупції, насильстві проти конкурентів та обмеженні свободи ЗМІ.
«Вони хотіли повалити Сербію, і їм це не вдалося», – написав сербський лідер на своїй сторінці в Instagram.
Як відомо, напередодні у Сербії поліція затримала групу з шести осіб, яких звинувачують у плануванні державного перевороту. Затримання відбулися на фоні зростання політичної напруженості в країні перед запланованим на вихідні масштабним протестом опозиції в Белграді.
Зазначимо, протести розпочалися у листопаді 2024 року після обвалу відремонтованого навісу залізничного вокзалу, внаслідок якого загинули 16 людей, і в якому багато хто звинувачує урядову корупцію та недбалість у державних інфраструктурних проєктах.
Нагадаємо, перший протест пicля трагедiї на залiзничному вокзалi вiдбувся 3 листопада. Тодi активicти звинувачували владу, лояльну до Вучича та його Сербської прогресивної партії, у корупції, зв’язках з організованою злочинністю, кумівстві та надмірному бюрократизмі.
У січні прем'єр-міністр Сербії Мілош Вучевич вирішив подати у відставку на тлі масштабних протестів студентів у країні.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»