У Харкові викрили розкрадання мільйонів на фортифікаціях, серед підозрюваних ексзаступник мера – генпрокурор

Читать на русском
фото Нацполіція

Правоохоронці викрили угруповання з п'яти осіб на чолі з колишнім заступником мера Харкова, яке підозрюють в розкраданні 5,4 млн грн для будівництва фортифікацій.

Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко у суботу, 28 червня, у Telegram.

«Прокуратура спільно з поліцією викрила злочинну організацію на чолі з колишнім заступником мера Харкова. Підозрюються у заволодінні 5,4 млн гривень бюджетних коштів, виділених на фортифікації», – написав він.

Зазначимо, генпрокурор та поліція не називає ім'я колишнього чиновника мерії Харкова, але, за даними ЗМІ, йдеться про Андрія Руденка.

Відео його затримання опублікував портал РБК-Україна в Telegram.

За словами Кравченка, Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону повідомила про підозру «п'ятьом членам злочинної організації, яку створив та здійснював керівництво колишній заступник міського голови міста Харків».

До її складу, крім організатора, входили четверо виконавців, серед яких: 2 керівники підприємств та 2 фізичні особи підприємців, зазначив генпрокурор.

«Організатор та директор одного із підприємств як основний підрядник, залучили до протиправної діяльності керівника фірми-прокладки та двох таких самих ФОПів, які здійснили закупівлю майна для облаштування фортифікації за цінами завищеними більше ніж на 30% від ринкових», – повідомив Кравченко.

Слідство встановило, що внаслідок злочинної діяльності групи держава зазнала збитків на 5,4 млн гривень.

У межах досудового та кримінального провадження слідчі провели низку обшуків на території Харкова та Харківської області. Правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку, бухгалтерські та фінансові документи.

Прокуратура інкримінує підозрюваним участь у злочинній організації з метою розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану.

Всіх учасників затримали.

Стосовно підозрюваних скеровано клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Кравченко додав, що «вкрадені з бюджету кошти мають бути повернені державі у повному обсязі».

Нагадаємо, у грудні минулого року Кабмін додатково надав 6 млрд гривень на будівництво фортифікацій в одному з регіонів. Глава Кабміну Денис Шмигаль прозвітував, що будівництво третьої лінії оборони практично завершено.

На нашій інфографіці можна побачити, як влаштований процес будівництва фортифікаційних споруд.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
OSZAR »